Menu
CV
Môj denník (blog ?)
Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Fotografie na predaj
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
Jan K. Myšľanov
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
Cestopis - Južná Amerika
Ľubka a Ivo Vám na pokračovanie prinášajú svoje zážitky z cesty po Južnej Amerike:
Mendoza - 13. január 2005 -
Fotogaléria z Južnej AmerikyRáno budíček o 9:00, balenie, raňajky, taxík a 19 hodín v autobuse. Takto sa dá stručne opísať tento deň. Ale tých 19 hodín nám ubehlo veľmi rýchlo. Hneď po odchode z Bariloche sme šli popri smaragdovomodrej rieke, ktorá sa vinula prekrásnym údolím. Miestami z nej vzniklo jazero a potom z neho bola zase rieka a zase jazero a o deviatej sme uvideli západ slnka, ktorý nás fakt uchvátil. Po západe slnka nám zapli video a pustili Tróju, neskôr sme zaspali a prebudili sme sa až niekoľko kilometrov pred Mendozou.
Po vystúpení z autobusu sme zamierili do hostelu Savigliano a po sprche sme šli do mesta. Mestá v Argentíne ráno o 10:00 sú dosť opustené. Tu majú iný denný režim. Väčšina vstáva ráno medzi 8:00 a 9:00, obedujú okolo 13:00-14:00, potom majú siestu 2 hodiny a znovu ožívajú okolo 17:00-18:00, večerajú okolo 22:00-23:00 a nočný život sa spravidla začína až o 1:00-2:00 v noci. Takže mesto bolo prázdne, obchody otvorené, reštaurácie zatvorené a my sme šli dospať našu cestu autobusom.
Po obede sme sa vybrali do Bodegas Lopez, čo je vinica - jedna z najväčších a najlepších v Argentíne. Samozrejme sme so sprievodkyňou preliezli závod. Vysvetlila nám po anglicky, ako sa vyrába víno a po prehliadke nasledovala ochutnávka ! Majú výborné vína. Odporúčam Chardonnay z Bodegas Lopez a Cabernet, tiež z tejto vinice. Trocha vína a teplé počasie a niektorí ľudia sú v podnapitom stave ;-)
Ďaľší deň sme vstávali skoro ráno, lebo sme šli na rafting. Prišiel po nás autobus a šli sme hodinu do ich centra. Tu sme nafasovali nohavice, bundu, prilbu, gumáky a plávaciu vestu. Všetko sme si obliekli. Natrepali nás do autobusu a šlo sa 14 km ku štartu raftingu. Fest zážitok. Ivo sa ma celú cestu pýtal, či mám strach. Ale to nebol strach, bol to len rešpekt pred silou vody. Neskôr sme dostali inštruktáž, ako sa správať a čo robiť, keď niekto vypadne z člna (skúsiť sa zachytiť lana na kraji člna a keď sa to nepodarí, musíš plávať na chrbte a snaziť sa nohy držať nad hladinou, nesmieš plávať, lebo Ťa masa vody môže hodiť o skaly vo vode a máš zlomené nohy) a atď. Po inštruktáži sme konečne nastúpili na gumené člny a plavili sme sa. Najprv celkom nevinné vlny, ale potom sa to začalo a hneď sme boli mokrí ! A náš inštruktor nás naschvál navigoval na miesta, kde bola voda dosť divoká. Našťastie nie až tak veľmi, lebo už dlho nepršalo. (Existuje 6 levelov a náš bol medzi 3 a 4). Veselo sme veslovali, voda na nás špliechala zo všetkých strán a po nejakej hodine sme konečne opäť stáli na pevnej zemi. Ak sa mi naskytne nejaká príležitosť znova raftovať, určite ju využijem.
Po tomto zážitku sme sa večer vybrali pozrieť si mesto a samozrejme navečerať sa. A čo iné sme si objednali, ako veľký kusisko mäsa ! Po tejto fajnovke sme si dali zmrzlinu a došli sme kompletne dorazení do hostelu, kde sme šli rovno do postele.

Ľubka a Ivo

predchádzajúci diel: Bariloche - nasledujúci diel: Buenos Aires