Menu
CV
Môj denník (blog ?)
Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Fotografie na predaj
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
Jan K. Myšľanov
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
Cestopis - Južná Amerika
Ľubka a Ivo Vám na pokračovanie prinášajú svoje zážitky z cesty po Južnej Amerike:
Ešte Buenos Aires - 25. január 2005 -
Fotogaléria z Južnej AmerikyĎalší deň, 16. decembra 2004 mal môj oco narodeniny, na čo som samozrejme zabudla. Aj to sa stáva. Sem-tam nám z hlavy úplne vyfúklo dátumy a dni. Ten deň bol veľmi lenivý deň. Z postele sme sa vygúľali až o nejakej dvanástej a do mesta sme vyšli až o druhej. Trošku sme sa potúlali po centre a zrazu sme sa ocitli v jednom parku. Uprostred parku bola len tak postavená veža, ktorá matne pripomínala londýnsky Big Ben. Zbadali sme pár ľudí vo vrchnej časti veže, tak sme sa teda aj my vybrali na ňu vyliezť. Liezť sme nakoniec vôbec nemuseli, lebo nás na jej vrchol vyviezol výťah. Odtiaľto sa nám ukázala krásna panoráma prístavu a dokov a aj neďalekého centra a hlavnej stanice. Neskôr sme sa asi hodinu vyvaľovali v parku a tu sme dostali nápad. Južná Amerika sa nám veľmi zapáčila a po emaili z guatemalskej ambasády sme sa trochu Strednej Ameriky zľakli, tak sme sa rozhodli, že zrušíme let do Strednej Ameriky a pozrieme si Bolíviu a Peru. Ale to bola zatiaľ len myšlienka, ktorá stále viac a viac naberala jasnejšie kontúry. Potom sme sa vybrali na cestu domov, znova a zas metrom. Dotrepali sme sa do štúdia, kde už bolo zopár ľudí, otvorilo sa pivko, uvarili sme si večeru a kecali sme napoly španielsko-anglicky do neskorej noci.
Nasledujúci deň sme vstávali znova až na obed. Vybrali sme sa do pekárne kúpiť sa raňajky. Zbadali sme práčovňu, tak nám napadlo, že by sme mohli ísť prať. Cestou na stanicu sme odniesli veci do práčovne. Na stanici sme sa vybrali k stánku našej obľúbenej spoločnosti, ale tá už na požadovaný dátum lístky nemala a nemala ich ani na 3 dni neskôr. Chodili sme teda od spoločnosti k spoločnosti, ale každá mala lístky vypredané už asi na týždeň dopredu. Bolo niečo krátko pred Vianocami, takže to bolo pochopiteľné, že sme už nenašli žiadne lístky. Tak sme sa nakoniec rozhodli, že si kúpime lístky do Posadas, čo je mesto vzdialené od Puerto Iguazu len 5 alebo 6 hodín. Odtiaľto by už nemal byť problém dostať sa ten istý deň do Iguazu. Tak napoly spokojní sme išli späť po naše veci do práčovne a znova sme sa vybrali do centra, lebo nám nič iné nenapadlo. Dnes sme strávili asi 2 hodiny v metre. Tento raz sme si šli pozrieť parlament. Prekrásna budova z konca 19. storočia a začiatku 20. storočia. Pred ňou park so súsoším kohosi slávneho z Argentíny a fontána. Lenže tento celý park bol riadne zdevastovaný, všetky popísateľné plochy boli popísané, voda vo fontáne bola zelená, sochy boli tiež postriekané a zničené a všade naokolo sa povaľovali odpadky. Po tomto sklamaní sme sa vybrali späť do štúdia, kde na nás čakalo príjemné prekvapenie. Originál argentínske asado, čiže grilovačka, ktorá sa konala na streche štúdia. Na grile sa už opekal pekný kúsok divej svine a my sme zatiaľ popíjali výborné argentínske vínko. Dobrá nálada, vínko a perfektné jedlo, to všetko sú prísady na argentínske asado. Neskôr, okolo jednej v noci sme sa s našim kamarátom Tukanom vybrali do jedného klubu, kde vystupoval spolu s kapelou. Bol to len taký mini koncert pre asi 15 ľudí. Viac sa do tohto klubu ani nevošlo. Robia celkom dobrú hudbu, len neviem, ako presne sa tento štýl volá. Vypočuli sme si ešte nasledujúcu kapelu, ktorá mi veľmi pripomínala Polemic (len namiesto slovenčiny spievali po španielsky) a okolo štvrtej sme sa vybrali na cestu domov. Medzitým sa ale začala kvalitná letná búrka a samozrejme, že všetky taxíky boli obsadené. Po 15 minútach sme konečne našli jeden prázdny a šlo sa konečne domov.
Ďalší deň, náhodou to bola nedeľa 17. decembra 2004, štvrtá adventná, sme spali až do poobedia. Tento deň sa vrátil kamarát Martin z koncertu v Mar de Plata. Kecali sme spolu a zrazu sme zistili, že sme hladní. Nastúpili sme na autobus, zviezli sa pár blokov a vystúpili pred jednou reštauráciou, kde varia celý deň. Dali sme si znovu a zas výborné argentínske mäso, presnejšie bife de lomo, ale popapali sme len polovicu, pretože porcie sú tu obrovské a lacné. Neskôr šiel Martin ku svojim rodičom a my sme šli navštíviť štvrť Recoleta, kde je cintorín s pochovanými známymi osobnosťami, ako napríklad Evita Perón. Nanešťastie sme prišli až po šiestej a cintorín zatvára o šiestej. Tak sme teda miesto posledného odpočinku Evity Perón nevideli. Namiesto cintorínu sme si pozreli trh s rôznymi suvenírmi pred nim. Bolo tu strašne veľa stánkov so všeličím možným a medzi stánkami na voľných priestranstvách boli umelci, ktorí hrali na hudobné nástroje, alebo tancovali, alebo kreslili. Jasne, že všetko je narafičená atrakcia pre turistov, ktorými sa to tu len tak hemžilo. Neskôr sme si sadli do jednej kaviarne, ktorých je v Buenos Aires nespočetné množstvo a vychutnávali sme príjemný podvečer. Pomaly sa začalo zbierať na búrku, začal fúkať studený vietor, ale domov sme stihli dôjst predtým, ako začalo pršať. Šli sme rovno do postele a počúvali sme rádio, lebo chalani tu nemajú telku, čo nám ani veľmi nechýbalo.

Ľubka a Ivo

predchádzajúci diel: Buenos Aires - nasledujúci diel: Iguazú